HIPPO 21/12 Hibrīdā apkures komplekts

24043
€ 9 530.00
Jauda no 6 līdz 23 kW
Pārdošanā
1
Preces apraksts
  1. Granulu katls BIODOM 21 (6-20 kW)
  2. Siltumsūknis BIOBLOCK 12 kW
  3. Vadības automātika BIODOM IQ-2

KĀPĒC IZVĒLĒTIES HIBRĪDO APKURES SISTĒMU?

Siltumsūkņu tehnoloģijai “Gaiss-ūdens” ir ierobežojumi attiecībā uz to efektivitāti pazeminātas temperatūras ietekmē. Neatkarīgi no modeļa, jebkurš siltumsūknis temperatūrai samazinoties līdz -5C sāk zaudēt savu efektivitāti siltumenerģijas kilovatstundu daudzuma. Kā sekas tam ir vienas kilovatstundas ieguves izmaksu palielināšanās jeb sadārdzinājums (samazinoties iekārtas COP rādītājiem). Temperatūras diapazonā no -10C līdz -25C jebkura siltumsūkņa jauda samazinās aptuveni divas reizes vai vairāk, nereti iekārtas COP samazinās līdz 1. Tas nozīmē, ka, piemēram, iekārta ar 8kW jaudu, COP 5 (A7/W35) šādos apstākļos spētu maksimāli nodrošināt vien pusi no optimālās siltumenerģijas daudzuma, bet tās ražošanas izmaksas būtu tuvas vai izlīdzinātos ar elektroenerģijas kilovatstundas cenu.

Lai kompensētu siltumsūkņa jaudas zudumus parasti tiek paredzēti paralēli vai alternatīvi siltumenerģijas avoti. Piemēram:

– Akumulāciajs bāka ar iebūvētu elektro TENU (risinājums palīdz kompensēt iekārtas jaudas samaziinājuu, bet apkures izmaksas saglabājas augstas).

– Malkas kamīns (papildu siltuma avots, kompensē siltuma zudumus, bet tā autonomija nepārsniedz diennakti, jo pastāv vajadzība pielikt malku un aizvākt pelnus).

– Cits papildu siltuma avots, parasti centrālapkures katls. (Vairumā gadījumu nepastāv iespējassiltumsūkņa un katla adaptīvai vadīšanai, tam nepieciešama sarežīta vadības automātika, individuāla pielāgošana un regulēšana).

BIODOM inženieri ir atraduši risinājumu šim uzdevumam, izstrādājot vadības automātiku priekš saviem siltumsūkņiem un granulu katliem. Izmantojot kompletu HIPPO, kas sevī ietver ārējo siltumsūkņa bloku (jebkurā jaudā), vadības kontrolieri IQ-2 un jebkuru BIODOM granulu katlu, ir iespējams panākt apkures komfortu līdzvērtīgu, piemēram, centralizētās dabazgāzes apkurei. Piedevām, siltumenerģijas cena būs iespējami mazākā no tirgū pieejamās cenas: aptuveni 0,03 EUR par kW/h siltumenerģijas. (granulas un siltumsūknis ir diezgan līdzīgi izmaksu ziņā). PAT PIE -30C GRĀDIEM!

HIBRĪDĀS APKURES SISTĒMAS PRIEKŠROCĪBAS

1) Prioritāte siltumsūknis. Sasniedzot maksimāli pieļaujamo siltumsūkņa siltumenerģijas kW/h vērtību vai tā ierobežojumus lielākas jaudas izstrādē, sistēmas automātika palaiž granulu katlu. Apkures katls šajā gadījumā uzsilda siltumnesēju līdz norādītajai mērķa temperatūrai.

2) Vienmēr 3 centi par kW/h. Kad siltumsūkņa COP rādītāji samazinās līdz minimāli pieļaujamajam līmenim (iespējams ieregulēt jebkuru vērtību), siltumsūknis pilnībā atslēdzas un apkures darbu pārņem tikai granulu katls. Parasti tas novērojams pie temperatūrām -10C un zemāk, kad siltumsūknis patērē maksimāli daudz elektroenerģijas.

3) Nav nepieciešama akumulācijas bāka ar elektro-Tenu. Granulu katls vienmēr kompensēs siltumsūkņa jaudas zudumus āra temperatūras pazemināšanās ietekmē, kā arī nodrošinās papildu jaudu (piemēram, palielinot siltumnesēja temperatūru robežās +65C līdz +85C).

4) Nav nepieciešams specializēts KŪ boileris. Siltumsūkņiem izmanto lielizmēra (200-300l) karstā ūdens boilerus, kuriem ir palielināts iekšējā siltummaiņa laukums. Hibrīdās apkures sistēmmā var izmantot visparastāko kombinēto/centrālapkures KŪ boileri. Granulu katls nodrošinās siltā ūdens sagatavošanu, t.s. vasaras režīmā.

5) Sistēma ar minimālām apkopes vajadzībām. Samazināta katla noslodze pozitīvi ietekmē tā nolietojuma pakāpi un samazina vajadzību pēc apkopēm. Mūsu klimata apstākļos hibrīdā apkures sistēma noslogos katlu ~2 mēnešus apkures sezonā. Katla noslodze veidos 20-30%. Iekārtas apkope samazināsies līdz minimumam, to tīrot vidēji 3-5 reizes periodā jeb faktiski 1-2 reizes sezonas ietvaros.

6) Rezerves siltuma avots. Siltumsūkņa un granulu katla kombinācija nodrošinās siltuma ražošanas nepārtrauktību, piemēram, situācijā, kamēr tiek novērsti traucējumi vienas iekārtas darbībā. Tas var pasargāt no neparedzētiem finasiāliem zaudējumiem, kā arī garantē drošību aukstākajā sezonas periodā palikt bez apkures!

7) Gaisa dzesēšana vasaras periodā. Visiem BIODOM siltumsūkņiem ir iebūvēta kondicionēšanas funkcija. Savienojot iekārtu ar kalorīferi iespējams lietot kondicionēšanas funkciju un panākt komfortablu telpas temperatūru telpās arī vasarā.

Saglabāt šo produktu vēlākam